Bez pobjednika u duelu Liverpoola i Arsenala

Nogomet 23. dec 202320:26 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Večeras je na Anfieldu odigrano pretposljednja utakmica 18. kola engleskog šampionata.

U izuzetno tvrdoj utakmici na kraju nije bilo pobjednika, a krajnji rezultat glasio je 1:1.

Sjajno je susret krenuo po ekipu Mikela Artete, Gabriel je zabio lijep gol. Došao je do lopte nakon slobodnog udarca i zabio glavom uz lijevu stativu – 0:1.

Prvu izglednu šansu imali su domaći u 14. minut, Mohamed Salah se našao u dobroj prilici, trebao je samo gurnuti loptu u mrežu, ali je pogodio vanjski dio mreže. Domaći dolaze do poravnanja u 29. minuti. Sjajnu tehniku još jednom je pokazao Mohamed Salah, primio je pas na rubu šesnaesterca i fantastično pogodio desne rašlje.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo prilika, jedino vrijedno istaknuti jeste prečka Alexander-Arnolda u 73. minuti. Arsenal je ovim bodom ostao na liderskoj poziciji sa 40 bodova, dok je Liverpool drugi sa bodom manje.