Bh. klub zbog bizarne greške izgubio utakmicu koja je završena neriješenim rezultatom

Nogomet 29. sep 202319:52 0 komentara
Facebook/NK Natron Maglaj

NK Natron i NK Moševac su u Maglaju protekle nedjelje odigrali utakmicu u okviru Druge lige FBiH - Centar, a duel je danas dobio svoj konačni epilog.

Iako je meč završen rezultatom 0:0, to nije bio konačni kraj. Iz Natrona su uputili žalbu na kršenje pravila od strane domaće ekipe, te je utakmica registrovana službenim rezultatom.

Saopćenje Natrona prenosimo u cijelosti:

“Obavještavamo javnost da je nedjeljna utakmica našeg kluba protiv Moševca, odigrana 24. stepnbra 2023 registrovana 3:0 od strane saveza u korist naše ekipe.

Naime, regularni rezultat nakon 90 minuta glasio je 0:0, naša ekipa nešto bolju igru nije uspjela materijalizovati, dok su naši nominalni domaćini od samog starta bili zadovoljni remijem i jednim bodom. Ključni detalj utakmice desio se u 63 minuti, gdje domaći trener vrši izmjenu igrača U-21 kategorije, te narednih osam minuta utakmice igra sa samo dva igrača u21 kategorije.

Pravila fudbalskog saveza naše države su vrlo jasna, a član 29.02 jasno nam govori da u zapisniku utakmice svaka ekipa mora imati 6šest igrača mlađih od 21 godine, od kojih najmanje tri moraju obavezno početi i biti u igri tokom cijele utakmice. Žalbu našeg kluba koja je u skladu sa propozicijama takmičenja Druge lige Federacije, grupa centar, savez je blagovremeno usvojio a sve u cilju regularnosti i poštivanja takmičenja”, poručili su iz ovog tima.