Borac na teškom terenu stadiona Tušanj savladao ekipu Tuzla Cityja

Nogomet 23. sep 202317:49 0 komentara
FK Tuzla City

Fudbaleri Borca savladali su u 8. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Tuzla Cityja rezultatom 2:1. Meč je odigran na stadionu Tušanj u dosta teškim uslovima uzrokovanim natopljenim terenom.

Prvu priliku vidjeli smo u osmoj minuti susreta. Dino Ćorić poslao sjajnu dugu loptu za Irfana Hadžića, ovaj izašao sam na golmana Mijatovića, šutirao, ali je Crnogorac izašao kao pobjednik.

Dvije minute kasnije Hadžić se ponovo našao ispred Mijatovića, ovoga puta loš teren ga onemogućio da loptu pošalje iza leđa crnogorskog golmana. Prije toga veliku grešku napravio Maks Čelić.

U 10. minuti Dušan Pantelić povukao sjajan napad Tuzla Cityja, šutirao, ali je to odbrana Borca izbacila u korner.

Naredni napad donio je pokušao iz kornera Faruka Bihorca, ali je to Čelić blokirao.

Promašaje “Građana” Banjalučani kaznili su u 24. minuti susreta. Damir Hrelja pobjegao odbrani Cityja i matirao Nevresa Fejzića.

Samo dvije minute kasnije Kvržić presjeca loptu Pantelića, šalje je u kazneni prostor, a Lukić je šalje u mrežu Tuzlaka.

Drugo poluvrijeme odigrano je po još težim uslovima

Nastavili su domaći prijetiti, a prvu priliku vidjeli smo u 52. minuti susreta. Hodžić je šutirao sa nekih 20 metara, ali visoko preko gola.

Dvije minute kasnije Šukilović se našao u izglednoj prilici. Šutirao je sa nekih 8 metara, ali je Mijatović zaustavio njegov udarac.

Na drugoj strani prijetio je Cortez, ali je Fejzić sjajno reagovao.

Igrala se 60. minut kada je Makarić mogao riješiti sve dileme. Zaobišao je Fejzića, šutirao, ali je Bihorac izbacio loptu ispred gol linije i spasio domaći tim.

Tuzla City je prednost protivnika smanjio u 77. minuti. Hodžić izveo sjajan prekid, a Redžić glavom matirao Mijatovića.

Prijetio je i Belmin Mešinović u 81. minuti susreta, ali je njegov udarac odbranio večeras sjajni Mijatović.

Pokušavali su izabranici Milenka Bošnjakovića do kraja prvog dijela stići do poravnanja, ali tri boda odlaze u Banjaluku.

Borac se ovim trijumfom probio na drugu poziciju tabele Premijer lige i sada imaju 15 osvojenih bodova, bod manje u odnosu na prvoplasirani Široki Brijeg. Tuzla City je 11. sa 6 bodova.