Borac nakon preokreta razbio Zvijezdu!

Nogomet 01. sep 202320:53 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri banjalučkog Borca večeras su slavili kod kuće rezultatom 4:2 protiv Zvijezde 09, nakon sjajnog preokreta u drugom poluvremenu.

Nije bilo mnogo interesantno nakon prvih pola sata. Kakvu takvu šansu su imali gosti u 27. minuti, ali se Vadze spetljao u samoj završnici.

U nastavku utakmice uslijedila je golijada.

Zvijezda je povela u 29. minuti, Blažević je dobro prošao po desnoj strani i ubacio, lopta se odbila od jednog igrača Borca na nogu Karaklajića koji pogađa za 0:1. Nakon pogotka gosti nisu stali, nastavili su sa napadima prvo je Vadze šutirao u 35. minuti zamalo pored gola, a potom u 37. minuti prijetio je i Saliman razornim udarcem sa 30 metara.

Novi šok za domaće u 38. minuti, gosti stižu do drugog pogotka na asistenciju Vadzea, pogodak postiže Saliman. Borac se brzo vraća u utakmicu, nakon slobodnog udarca iskosa sa 20-tak metara sjajno pogađa Jakov Blagaić za 1:2. Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

U nastavku Zvijezda kao da nije postojala, od samog početka drugog dijela Borac je mnogo bio bolji, te na otvaranju poluvremena odmah stižu do poravnanja. Očajno je reagovao Jutrić, promašio je čistu loptu na 10 metara od svog gola što koristi Blagaić i pogađa za 2:2 u 53. minuti.

Borcu su trebale samo dvije minute za potpuni preokret. Mihajlović je centrirao sa desne strane, Makarić sa nekoliko metara pogađa za 3:2. Borac je nastavio da dominira većim dijelom drugog poluvremena. U 67. minuti Cortez lijepo pogađa za finalnih 4:2.

Do kraja susreta viđena je još po jedna prilika na obje strane. U 74. minuti Makarić je pokušao glavom, promjene rezultata nije bilo. U samom finišu utakmice Danonski je imao veliku priliku da smanji na 4:3, ali golman Borca je izašao kao pobjednik i sjajno odbranio.