Borussia bolja od PSV-a, Atletico nakon penala u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogomet 13. mar 202423:43 0 komentara
REUTERS/Violeta Santos Moura

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda i Atletico Madrida plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka. Borussija je sa 2:0 bila bolja od PSV-a, dok su susret Atletica i Intera odlučili produžeci

Atletico je bolje otvorio meč, Jorgandžije su agresivno vršile pressing, i u prvih 15 minuta meča dominirali terenom.

Imao je Atletico i prvu šansu na meču. Lino je nakon solo akcije prošao sam ušesnaestercu, šutirao ali mu je Yann Sommer obranio udarac.

JOŠ SPORTA

Inter je potom u 13. minuti imao dvije šanse. U kontranapadu je bio Dumfries, stigao do ruba šesnaesterca, šutirao malo iskosa sa desne strane, Oblak je odbio loptu koja je ponovo došla do Nizozemca, koji je opet šutirao, ali i drugi put je Oblak bio na visini zadatka.

Na sljedeću veliku šansu na meču smo čekali do 28. minute. Nakon centaršuta je u šansi bio Morata, koji je skočio i glavom zahvatio loptu, ali opet je Sommer bio sjajan i odbranio je šut Španca.

U 33. minuti poveli su gosti iz Milana. Nicolo Barella je bio u prodoru na boku, vidio je Dimarca kako ulazi u šesnaesterac, poslužio ga, a Dimarco je preciznim i jakim šutem matirao golmana Madriđana.

Gol Dimarca pogledajte OVDJE.

Nije dugo trajalo slavlje Neroazzurra. Samo dva minuta kasnije, tačnije u 35. minuti nakon naizgled ne toliko opasnog napada domaćih, zadnja linija Intera pravi veliku grešku, lopta dolazi do Griezmanna koji iz okreta izjednačava na 1:1.

Gol Griezmanna pogledajte OVDJE.

Nakon toga ekipe su zaigrale nešto opreznije te nije bilo velikih šansi za pogodak, osim u 44. minuti kada je odbrambeni bedem Intera uspio izblokirati šut Antoinea Griezmanna.

REUTERS/Juan Medina

Drugo poluvrijeme počelo je ponovo u znaku “jorgandžija”. Atletico je pritiskao i došao do šanse u 52. minuti meča. Griezmann je imao dobru priliku i našao se sam pred Sommerom nakon dodavanja Witsela, ali je njegov šut sjajnim instinktivnom odbranom skinuo golman Intera.

Gosti su ubrzo shvatili da moraju da se povuku ukoliko ne žele primiti još jedan pogodak. Prepustili su posjed Atleticu i čekali prilike iz kontranapada, no nije se mnogo toga dogodilo u sljedećem periodu utakmice.

U 75. minuti sjajan solo prodor Riquelmea , koji je ušao u sredinu, šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Sommer skrenuo loptu u korner.

Samo minut kasnije meč loptu je imao Inter. Kontranapad Intera, Martinez je izbacio Thurama pred usamljenog Oblaka, ali je Francuz neshvatljivo loše zahvatio loptu sa 9 metara i poslao loptu preko gola.

U 81. minuti domaći su imali priliku. Correa je centrirao sa desne strane, loptu nije dobro zahvatio Depay, pa je njegov šut izblokiran.

Inter je u 85. minuta imao i mnogo sreće. Nakon kombinacije dodavanja fudbalera Atletica Depay je šutirao, ali je njegov šut zaustavila stativa.

Ipak, gol je došao samo minut kasnije. Koke je sjajno uposlio Depaya preciznim dodavanjem, a Nizozemac se okrenuo i matirao Sommera sa 12 metara iz centralne pozicije.

Mogao je Atletico do kraja regularnog vremena da riješi pitanje prolaska u četvrtfinale. Griezmann je sjajno prošao po desnoj strani, poslužio Riquelmea u sredini, ali je njegov šut otišao malo iznad prečke gola Intera.

Bilo je to sve u regularnom dijelu utakmice, a odmah na početku prvog produžetka Thuram je imao sjajnu priliku kada ga je poslužio Bisseck. Centrirao je loptu na peterac, ali se usamljeni Francuz nije dobro snašao i glavom nevjerovatno promašio gol.

Na drugoj strani, tri minute kasnije Riquelme je prošao na lijevoj strani, dodao do Depaya koji je šutirao, ali ovaj put Sommer brani.

Ipak, prvi produžetak završen je bez dodatnih pogodaka.

U drugom je Inter preuzeo kontrolu nad posjedom lopte, no nije uspio biti opasan po gol rivala, koji je djelovao umorno i potrošeno.

Pokušavali su Neroazzurri preko Calhanoglua u dva navrata iz daljine, te preko Frattesija u 117. minuti, no promjene rezultata nije bilo.

Penali

U prvoj seriji jedanaesteraca prvi su šutirali fudbaleri Intera. Calhanoglu je prvi šutirao i pogodio. Odgovorio je Depay za Atletico neodbranjivim udarcem u rašlje.

U drugoj seriji Alexis Sanchez je šutirao po sredini gola, a Jan Oblak je njegov šut odbranio nogom. S druge strane Saul je loše šutirao a Sommer je sjajnom reakcijom odbranio.

I u trećoj seriji fudbaler Intera nije pogodio. Klaasen je stao na bijelu tačku, a ponovo je odbranio Jan Oblak. Riquelme je s druge strane poslao Sommera u jednu, a loptu u drugu stranu.

Acerbi je otvorio četvrtu seriju i pogodio za ekipu Intera, a Angel Correa je zakucao loptu pod prečku.

U petoj i posljednjoj seriji Lautaro Martinez je užasno šutno penal, lopta je otišla daleko preko gola.

Atletico je tako prošao u četvrtfinale Lige prvaka

Borussia Dortmund – PSV

U četvrtfinalu Lige prvaka je i njemačka Borussia iz Dortmunda, koja je savladala PSV rezultatom 1:0.

Povratnik u Borussiju, koji je ponovo oživio svoju karijeru povratkom u Dortmund, Jadon Sancho postigao je gol za 1:0.

Gol Sancha pogledajte OVDJE.

Pogodila je Borussia još jednom, ali je nakon intervencije VAR-a gol Fullkruga poništen zbog ofsajda.

Treći gol Milionera, a drugi regularni Borussije iz Dortmunda, zapečatio je sudbinu Nizozemaca. Pogodio je Marco Reus u petoj minuti sudijske nadoknade, a njegov gol pogledajte OVDJE.