Brazilska samba nakon golova zbunila komentatora britanske televizije ITV

Nogomet 06. dec 202215:25 0 komentara
REUTERS/Carl Recine TPX IMAGES OF THE DAY

Britanskog komentatora ITV-a Roya Keanea uznemirio je način na koji reprezentativci Brazila slave golove na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Kataru.

Bivši nogometaš Manchester Uniteda nazvao je nepoštovanjem svojih rivala to što su brazilski igrači plesom slavili golove, prenosi njemačka novinska agencija DPA.

“Nikad nisam vidio toliko plesa”, rekao je 51-godišnji bivši irski reprezentativac na televizijskoj stanici ITV na poluvremenu susreta osmine finala Svjetskog prvenstva između Brazila i Južne Koreje (4:1). Brazil je u prvom poluvremenu postigao sva četiri gola i svaki od njih proslavio veselim plesom pred navijačima u Dohi.”

“Ne sviđa mi se. Kažu da je to njihova kultura. Ali mislim da je to zaista nepoštovanje protivnika. Postižu četiri gola i to rade svaki put”, kritičan je Keane, koji je s Manchester Unitedom osvojio sedam titula engleskog prvaka, a bio je član pobjedničke ekipe koja 1999. osvojila Ligu prvaka.

Brazilcima nije trebalo dugo da odgovore.

“Problem je onaj kome se to ne sviđa. Nastavićemo da igramo”, najavio je krilni igrač Raphinha nakon meča.

Slavlje u ritmovima brazilske sambe branio je i vezista Lucas Paquet, koji je postigao jedan od golova protiv Južne Koreje.

“To je naš izraz radosti kada postignemo gol. Ne radimo to iz nepoštovanja”, rekao je 25-godišnjak, i dodao: “Ako se nekome ne sviđa, ne možemo mu pomoći. Nastavite da postižete golove i plešete”.

Pored njega, pogotke u osmini finala postigli su još Vinicijus Junior (7.), Neymar (13., penal) i Richarlison (29.).

Brazilci će u petak za ulaz u polufinale odmjeriti snage s Hrvatskom, koja je tek nakon izvođenja jedanaesteraca savladala Japan u osmini finala.

Reprezentacija Engleske će u subotu u četvrtfinalu odmjeriti snage sa braniocem titule svjetskog prvaka Francuskom.