Četiri komada Jesusa za rutinu Cityja, Svrake u seriji

Nogomet 23. apr 202218:00 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Fudbaleri Manchester Cityja deklasirali su Watford sa (3:1) u 34. kolu Premier lige i sada imaju četiri boda više od drugoplasiranog Liverpoola, koji u nedjelju od 17.30 igra Mereyside derbi sa Evertonom na Anfieldu. Junak trijumfa Građana bio je četvorostruki strelac Gabrijel Jesus.

Već u četvrtom minutu je City stigao do vodstva. Cancelo je centrirao, lopta je završila na drugoj strani kod Zinčenka. Ukrajinac je imao vremena da se namjesti i da idealno posluži Jesusa za 1:0.

Mogao je City i ranije od 23. minuta da duplira prednost, a tada je ponovo strijelac bio Jesus, ovoga puta poslije savršenog centaršuta De Bruynea sa desne strane.

Samo pet minuta kasnije je Hasane Kamara smanjio zaostatak gostiju, nakon pasa Dennisa je iz prve šutirao i zatresao mrežu, mada je Ederson mogao bolje da reaguje.

Kidisao je City do kraja poluvremena i postigao je i treći gol – fantastičan udarac Rodrija u 34. minutu. Sve uz zvižduke sopstvenih navijača, koji su negodovali što je puštena prednost posle faula nad De Bruyneom, ali su zvižduci brzo prerasli u ovacije.

U 49. minutu je Jesus iz penala kompletirao svoj prvi premijerligaški hat-trick, da bi četiri minuta kasnije krunisao lijepu timsku akciju u kojoj su učestvovali i Grealish i De Bruyne.

U sljedećem kolu City gostuje Leedsu 30. aprila, a Vatford istog dana čeka Burnley.

Brazilci donijeli pobjedu i Newcastleu

REUTERS/Chris Radburn

Newcastle je došao do četvrte uzastopne pobjede, sada nad Norwichom u gostima. Pitanje pobjednika riješeno je već u prvom poluvremenu. Joelinton je na svom 100. nastupu u Premier ligi postigao dva gola, koliko i u prethodnom toku sezone.

U 35. minutu je asistent bio Saint-Maximin, a Joelinton nije bio u ofsajdu, da bi šest minuta kasnije na asistenciju Murphyja pogodio iz blizine.

Već u 49. minutu pogodio je i Bruno Guimaraes, pa su Svrake sigurno doletjele do novog trijumfa.

U preostalom meču dana, Leicester i Aston Villa remizirali su 0:0, ali utakmica je bila sadržajnija nego što konačni rezultat pokazuje. James Maddison na jednoj, a Mings i Buendia na drugoj strani su bili najbliži pogotku, ali su mreže ipak mirovale na King Power stadionu.