Četvrtoligaš izbacio Svece iz FA Kupa

Nogomet 01. mar 202322:50 0 komentara
REUTERS/Toby Melville

Southampton je poražen u osmini finala FA Kupa od četvrtoligaša Grimsbyja 2:1.

Gosti su do vodstva došli na kraju prvog poluvremena, Holohan je bio precizan s bijele tačke.

Duje Ćaleta-Car skrivio je drugi penal za vodstvo gostiju 2:0, a strijelac je ponovno bio Holohan. Ćaleta-Car se barem malo iskupio zabivši za smanjenje vodstva 2:1 u 65. minuti. On je na drugoj stativi dočekao ubačenu loptu iz kornera Ward-Prowsea te je iz blizine nogom naciljao suparničku mrežu.

No, bilo je to sve od domaćina koji tako do kraja sezone kompletni fokus stavlja na Premier ligu i pokušaj spašavanja od ispadanja. U 80. minuti je, inače, Walcott pogodio za 2:2, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Grimsby je trenutno 16. ekipa na ljestvici engleske četvrte lige, a ulaskom u četvrtfinale FA kupa ostvario je najbolji klupski rezultat u posljednjih skoro 90 godina.