Chelsea ugasio Tottenhamove nade za Ligu prvaka

Nogomet 02. maj 202422:35 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Chelsea je na "Stamford Bridgeu" bio bolji od Tottenhama 2:0 u zaostalom meču iz 26. kola engleske Premier lige. Ovime je Tottenham ostao na zaostatku od sedam bodova za Aston Villom što će biti jako teško nadoknadivo i Spursi su maltene sigurno ostali bez šanse da se domognu četvrtog mjesta i Lige prvaka.

Među stativama Chelseaja još jednom je bio Đorđe Petrović i još jednom je uspio da sačuva svoju mrežu. Chelsea je u ovom gradskom derbiju bio daleko bolji tim, golove je dao na vrijeme i nije dozvoljavao Spursima da naprave ozbiljnije prilike.

U 24. minutu je Trevo Chaloba dao gol glavom kada je dobro reagovao na centaršut Gallaghera. VAR je inače provjeravao ovaj pogodak ali je na kraju stigla presuda da je on validan. Sumnjalo se na mogući faul igrača Chelseaja.

Do tog gola su dve šanse imali „plavci“, a jednu „pijevci“. Ipak prvi gol viđen je tek u tom 24. minutu. Po jednu solidnu šansu su imali i jedni i drugi do kraja meča, ali su mreže ostale mirne. Najprije je Mudryk propustio šansu, a potom i Romero za Tottenham.

U drugom poluvremenu se dosta čekalo na priliku. Tek je Cole Palmer u 72. mintu pogodio prečku iz slobodnjaka, da bi odmah potom Nickolas Jackson naletio na loptu za 2:0.

U nadoknadi je Govani Lo Celso imao jedan šut iz peterca ali je to blokirao jedan defanzivac domaćih.