City lako do trijumfa protiv Bournemoutha za minus dva

Nogomet 25. feb 202320:31 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

Tim iz Manchestera bez ikakvih problema slavio na gostovanju Bournemouthu, na taj način nastavio poteru za vodećim Arsenalom.

Arsenal je slavio na gostovanju Leicesteru i ostao je lider Premier lige, ali ih Manchester City prati u stopu. Građani su lako i ubjedljivo slavili na gostovanju redovnoj mušteriji, ekipi Bournemoutha – 4:1.

Nije bilo nikakvih dilema na “Vitality“ stadionu u Bournemouthu, ekipa Pepa Guardiole je brzo ruhešila pitanje pobednika. Julian Alvarez je “otvorio“ domaće golom u 15. minutu.

Golgetersku seriju nastavio je i Erling Haaland, najbolji strijelac Premier lige pogodio je u 29. minutu poslije dodavanja Fodena, a do kraja prvog poluvremena upravo je i Foden savladao Neta u 45. minutu.

U nastavku meča nešto sporiji ritam, ali je City apsolutno kontrolisao dešavanja na terenu. U 51. minutu gosti su postigli i četvrti gol, kad je sopstvenu mrežu nesretno zatresao Mepham, dok je čast domaćina spasio Lerma pogotkom u 82. minutu.