Da li se Dortmund večeras oprostio od titule? Milionerima samo bod u Bochumu!

Nogomet 28. apr 202322:32 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Fudbaleri Borussije Dortmund odigrali su samo 1:1 u uvodnom susretu njemačke Bundeslige protiv ekipe Bochuma. Tako se tim Edina Terzića poskliznuo u borbi za titulu.

Bochum je poveo u petom minutu. Lopta se odbila do Anthonyja Losilla koji je do nje došao na ivici kaznenog prostora i poslao “bombu“ u rašlje. Kobel je ostao “kratak“.

Ni dva minuta nisu prošla kada je Dortmund uzvratio. Sebastian Haller je poslao loptu do Karima Adeyemija koji je samo trebalo da je skrene u prazan gol.

Adeyemi je u 27. minutu promašio čist zicer i priliku da donese Borussiji preokret, a nije ništa bolje bilo ni nekoliko minuta kasnije kada je šutirao pored gola.

Sjajno je golman domaćih zaustavio Adeyemija i u 38. minutu, a zatim i Mallena par minuta kasnije.

Zatresla se mreža domaćina nakon velike gužve u kaznenom prostoru, ali je gol Mattsa Hummelsa poništen zbog ofsajda. Provjeravalo se ovdje i da li je bilo penala i igranja rukom. U toku je bio drugi minut nadoknade, a Edin Terzić je zbog prigovora dobio i žuti karton.

Domaći su u 55. minutu tražili penal, ali sudija nije smatrao da ima ičeg sumnjivog u kaznenom prostoru Milionera. Deset minuta kasnije i Adeyemi je tražio penal, sudija je i ovdje odmahnuo rukom.

Imala je Borussija posjed na svojoj strani, imala je i brojne prilike, ali promjene rezultata nije bilo ni poslije osam, skoro devet minuta nadoknade.

Milioneri ostaju na prvom mjestu na tabeli sa tri boda više od Bayerna, ali i sa utakmicom više. Bayern u nedjelju dočekuje Herthu.