De Jong i PSV ostavili Rangers bez Lige prvaka, ispao i Kovačević

Nogomet 30. aug 202322:56 0 komentara
REUTERS/Russell Cheyne

Večeras su odigrana i preostala tri susreta play-offa UEFA-ine Lige prvaka.

Fudbaleri PSV Eindhovena na Phillips stadion su donijeli rezultat od 2:2 sa Ibroxa od prije sedam dana, ali su večeras upisali sigurnu pobjedu protiv Rangersa.

Savladali su škotskog velikana sa 4:1 i tako ovjerili kartu za grupnu fazu najelitnijeg klupskog takmičenja na svijetu.

Mnogo je problema imala lijeva strana Rangersa, osobito nakon povrede Barišića. Do prednosti je PSV stigao u 35. minuti kada je Veerman uposlio Salbarija, a ovaj matirao golmana Butlanda.

Isti igrač pogodio je u 53. minuti. Ovoga puta asistent je bio iskusni Luuk de Jong.

James Tavernier u 64. minuti nakon sjajne akcije svoje ekipe i asistencije Lammersa smanjuje prednost PSV-a i donosi nadu navijačima Rangersa.

Ipak, ona je vrlo brzo ugašena jer je de Jong samo dvije minute kasnije nakon asistencije Veermana donio ponovo dva gola prednosti Rangersu. Tako je iskusni fudbaler ispisao historiju postavši prvi fudbaler u historiji PSV-a koji je pogađao na pet uzastopnih evropskih mečeva.

Sjajni Veerman nakon dvije asistencije u 78. minuti se upisuje u listu strijelaca, da bi konačan rezultat autogolom postavio Conor Goldson u 82. minuti.

U Ligi prvaka naredne sezone nećemo gledati ni ekipu Rakowa povremenog reprezentativca Bosne i Hercegovine Adnana Kovačevića. Rakow je remizirao sa Kopenhagenom u gostima i tako nakon 1:0 iz prvog susreta ostao bez elitnog takmičenja.

Poveo je Kopenhagen preko Vavre u 35. minuti susreta, ali je Zwolinski u 87. postavio konačan rezultat.

U grupnu fazu Lige prvaka plasirao se i prvak Belgije, ekipa Antwerpa. U revanš susretu odigrnaom u Atini AEK i Antwerp su remizirali rezultatom 1:1, ali Belgijanci zbog pobjede u prvom susretu idu u grupnu fazu.

Poveo je Antwerp preko Kerka u 73. minuti, ali je Araujo u 90. minuti postigao gol nade za AEK.

Ipak, to je bilo dovoljno samo za privremeno slavlje. Prolaz dalje Antwerpa ovjerio je Balikwisha u petoj minuti sudijske nadoknade.

Žrijeb grupa za Ligu prvaka zakazan je za sutra.