Dedićev Salzburg poražen kod kuće, šok u Berlinu

Nogomet 03. okt 202320:58 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Nakon slavlja protiv Benfice, Salzburg ipak nije mogao do novih bodova puni plijen iz Austrije odnio je Real Sociedad. U drugoj utakmici, sjajnoj ljepotici u Berlinu, Braga je zaledila Union pogotkom u posljednjim sekundama meča za velika tri boda (2:3).

U jednoj od prve dvije utakmice drugog kola grupne faze Lige prvaka, Red Bull Salzburg je na domaćem terenu poražen od Real Sociedada s 0:2.

U Salzburgu je Real Sociedad iz dva kontranapada u prvih pola sata postigao dva pogotka preko Mikela Oyarzabala i Braisa Mendeza. To je bilo dovoljno za pobjedu, iako je austrijski prvak prijetio, ali bez udarca u okvir sve do 96. minute.

Naš reprezentativac i kapiten Salzburga odigrao je 90. minuta Amar Dedić.

U ovoj grupi kasnije igraju Inter i Benfica.

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu domaćeg Uniona dijelile su sekunde od osvajanja historijskog prvog boda u Ligi prvaka. Mogao je i do sva tri, a na kraju je ostao bez – nijednog!

Braga je poslije velikog preokreta slavila u glavnom gradu Njemačke sa 3:2.

Vodio je Union do 41. minuta sa 2:0 golovima kapitena Sheralda Beckera u 30. i 37. minutu, ali su gosti iz Portugala u nastavku meča preokrenuli domaći tim. Do pauze je smanjio Niakate (41. minut), na startu drugog poluvremena izjednačio je Bruma (51. minut) da bi Andre Castro u 94. minutu donio Bragi sva tri boda – 2:3!