Demirović nastavio sa golovima, fenomenalan meč u Dortmundu

Nogomet 25. nov 202317:37 1 komentar
REUTERS/Annegret Hilse

U udarnom terminu Bundeslige odigrano je pet utakmica. Pobjede su zabilježili Borussia Dortmund, Bayer Leverkusen i Wolfsburg.

Konačno se prekinula agonija Union Berlina. Ekipa koja je prošle sezone izborila plasman u Ligu šampiona osvojila je prvi bod poslije devet uzastopnih poraza u ligi. Gosti iz Augsburga poveli su golom reprezentativca Bosne i Hercegovine, Ermedina Demirovića, izjednačio je Volland u 88. minutu.

Demirović nastavlja rešetati mreže protivnika: Kapiten Augsburga pogodio protiv Union Berlina (VIDEO)

Fantastično prvo poluvrijeme odigrale su dvije Borussije. Gosti iz Monchengladbacha su za manje od pola sata igre stekli dva gola prednost, ali su žuto-crni do kraja poluvremena uspjeli potpuno da preokrenu rezultat.

U drugom poluvremenu bilo je mnogo mirnije i manje uzbuđenja, da bi u samom finišu prvo gosti imali veliku priliku da izjednače preko Kramera, a onda je u kontri Malen u 90+7. minutu postavio konačnih – 4:2!

Bayer iz Leverkusena vratio se na čelu tabele pošto je slavio u Bremenu protiv ekipe Werdera. Tragičar je bio domaći igrač Belgijanac Oliver Deman, postigao je autogol u devetom minutu, kojim su gosti poveli, da bi Frimpong duplirao prednost u finišu prvog poluvremena. Sve dileme oko pobjednika, ako ih je uopšte i bilo, riješio je Grimaldo sjajnim prodorom i golom u 76. minutu.

Ovom pobjedom ekipa Alonsa je došla do 34 boda, dva više od Bayerna.