Užasne scene: Huligani i definitivno prekinuli derbi Ajaxa i Feyenoorda (VIDEO)

Nogomet 24. sep 202316:41 0 komentara
Printscreen

Derbi šestog kola prvenstva Nizozemske između Ajaxa i Feyenoorda više puta je prekidan, a sudija je u 55. minutu igrače oba tima povukao u svlačionicu. Nešto kasnije stigla je i zvanična ifrornmacija da utakmica u nedjelju neće biti nastavljena.

Gosti i branioci titule su u trenutku prekida vodili sa 3:0, a nezadovoljne pristalice Kopljanika su ubacivanjem baklji pokazale šta misle o rezultatima i politici kluba u sezoni u kojoj su tek 13. sa samo pet bodova.

Sve je počelo u 20. minutu kada je utakmica prekinuta zbog ubačene čaše u teren, a potom u finišu prvog poluvremena i početkom drugog zbog baklji. Prvo poluvrijeme je, inače, trajalo 70 minuta.

Strijelci za Feyenoord bili su Gimenez u 9. i 18. i Paixao u 37. minutu.

Ostali rezultati: Sparta – Vittese 1:0. Kasnije igraju: RKC – Twente i Zwolle – AZ Alkmaar.