Dinamo deklasirao Astanu, Ivanušec postigao tri pogotka

Nogomet 25. jul 202322:00 0 komentara
REUTERS/Antonio Bronic

Fudbaleri Dinama u prvoj su utakmici 2. pretkola Lige prvaka kao domaćini na stadionu u Maksimiru uvjerljivo s 4:0 (3:0) svladali kazahstansku Astanu te tako praktički osigurali prolazak u 3. pretkolo, a samim time i igranje u skupini nekog od evrokupova ove jeseni.

Prvi gol postigao je Bruno Petković (35), potom je Luka Ivanušec (41, 43, 56) dodao još tri.

Dinamo je u potpunosti dominirao terenom protiv slabašnog suparnika iz središnje Azije.

U 35. minuti počinje golijada na Maksimiru. Nakon što je glavni sudac Cuadra zaustavio igru jer se Šutalu u gužvi pred golom Astane izula kopačka uslijedilo je podbacivanje koje je osvojio Bulat i odmah uposlio Petkovića na rubu kaznenog prostora. Reprezentativni je napadač uputio jak udarac koji je na putu prema vratima pogodio u blok nekog od gostujućih igrača, lopta je promijenila smjer i postala neuhvatljiva za Čondrića.

U samoj završnici prvog poluvremena Ivanušec je s dva gola u samo dvije minute okrunio dominaciju Dinama. Prvo je u 41. minuti prihvatio loptu na 25 metara od suparničkog gola, osvojio sedam-osam metara i onda prizemnim udarcem pogodio sam donji lijevi kut za 2-0.

Na 3-0 Ivanušec je povisio u 43. minuti kada je glavom iz blizine “probio” Čondrića nakon odličnog prodora i ubačaja Moharramija s desne strane.

Ivanušec je svoju sjajnu predstavu nastavio i u drugom poluvremenu, on je svoj treći, a Dinamov četvrti pogodak postigao u 56. minuti sjajnim udarcem sa 20 metara.

Uzvratna utakmica Astane i Dinama na programu je 2. kolovoza u Astani, a ukupni će pobjednik u 3. pretkolu igrati protiv grčkog prvaka AEK-a.