Džeko bio bijesan nakon što je izveden iz igre, kasnije podijelio u kakvom je odnosu sa trenerom (VIDEO)

Nogomet 13. nov 202309:33 0 komentara
Sport Klub

Fudbaleri Fenerbahcea nakon 20 vezanih trijumfa, već treći meč ne znaju za pobjedu.

Poražen je tim Ismaila Kartala u prošlom kolu u Super Ligi Turske od Trabzona (2:3), nakon toga i od Ludogoretsa u Konferencijskoj Ligi (2:0), da bi jučer odigrali samo 0:0 protiv Adana Demirspora u 12. kolu turskog šampionata.

Od prve minute tim Fenera predvodio je na ovom susretu kao kapiten najbolji bh. fudbaler Edin Džeko. Propustio je Dijamant nekoliko izglednih prilika, a trener Kartal ga je iz igre povukao u 83. minuti.

Tom prilikom Džeko je bio vidno iznerviran, a nakon predaje kapitenske trake Dušanu Tadiću gestikulacijama izrazio je zadovoljstvo. Džeko je bio nezadovoljan što igru napušta prije kraja susreta, ali i zbog propuštenih prilika.

Nakon susreta šuškalo se kako bi njegovo izvođenje iz igre moglo stvoriti i nesuglasice sa trenerom Kartalom, ali je Džeko to demantovao fotografijom na društvenim mrežama.

Džeko je u Fenerbahce stigao ovog ljeta iz Intera, a za turskog velikana je na 16 odigranih mečeva postigao 12 golova i upisao 7 asistencija.

37-godišnji napadać će u dogovoru sa selektorom reprezentacije BiH Savom Miloševićem propustiti naredne mečeve Zmajeva, a naš tim sa okupljanjem započet će danas.