Fener na Tadićev pogon do preokreta protiv Karagumruka, Džeki 75 minuta igre (VIDEO)

Nogomet 26. nov 202318:05 > 19:02 0 komentara
Fenerbahce

Fudbaleri Fenerbahčea upisali su trijumf u 13. kolu turske Superlige nakon velikog preokreta protiv Karagumruka rezultatom 1:2.

Već tri susreta ne znaju za pobjedu, a ni protiv Karagumruka im ne ide najbolje u okviru 13. kolu Turske Super Lige.

Fener, koji od prve minute kao kapiten predvodi naš Edin Džeko, gubi na poluvremenu od Karagumruka, a jedini gol postigao je Can Keles.

Dijamantu i drugarima preostaje još 45 minuta za preokret, a veoma dobro ima je počelo.

Nakon svega tri minute sa bijele tačke pogodio je Dušan Tadić.

U tome su i uspjeli nakon 15 minuta igre u drugom dijelu. Szymanski je prošao po strani i ubacio, a Dušan Tadić drugim golom donio preokret Feneru.

Džeko je u igri boravio do 74. minute kada ga je zamijenio Belgijanac Michy Batshuayi.

Fener se ovim trijumfom vratio na lidersku poziciju i sada ima 34 osvojena boda, isto koliko ima i drugoplasirana Galata, ali i bolju gol razliku. S druge strane Karagumruk je 13. sa 14 bodova.