Edin Džeko vodi veliku bitku sa Icardijem za najboljeg strijelca: Dijamant postigao 19. gol sezone (VIDEO)

Nogomet 03. apr 202420:46 0 komentara
Fenerbahce SK

Fudbaleri Feenrbahce trenutno igraju meč 31. kola Superlige Turske protiv Adane Demirspor u Istanbulu i vode 2:1.

Prvi pogodak za ekipu Ismaila Kartala postigao je Alexenader Djiku u 18. minuti.

Izjednačio je Mario Balotelli u 35. minutu meča, nakon kardinalne greške golmana Irfana Cana Egribayata, koji je doslovno poklonio loptu Italijanu.

Edin Džeko postigao je drugi dol za Fener na startu drugog dijela u 51. minuti susreta. To je bio 19. pogodak bh. reprezentativca, koji je pobjegao za jedan pogodak na prvo mjesto liste strijelaca. Također, Džeko nije sedam mečeva bio strijelac, a posljednji gol do večeras postigao je Rizersporu 17. februara.

Mauro Icardi iz Galatasarayja ima 18 na drugom mjestu najboljih golgetera Turske.