City siguran protiv Burnleya, Tottenhamov “blitzkreig” za veoma važnu pobjedu

Nogomet 31. jan 202422:30 0 komentara
Reuters/Jason Cairnduff

Večeras je nastavljeno 22. kolo Engleske Premier lige, a pobjede su zabilježili Manchester City i Tottenham.

Građani su očekivano bili mnogo bolji rival od Burnleya, a večeras su slavili rezultatom 3:1.

Domaćin u 16. minuti dolazi do vodstva, Foden je lijepo uposlio Nunesa koji se odlično snalazi u šesnaestercu, upućuje centaršut, a Alvarez postiže glavom gol za 1:0.

Nije se dugo čekalo da City postigne i drugi pogodak, Kevin De Bruyne lukavo je izveo slobodan udarac sa 30 metara, uposlio Alvareza koji bježi Odobertu i po drugi put matira Trafforda večeras. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2:0.

REUTERS/Phil Noble

Odlično je krenulo za Građane i u nastavku, već nakon 30 sekundi drugog dijela domaćin dolazi do trećeg pogotka. De Bruyne je odlično proigrao Fodena, koji odigrava povratni pas na 16 metara do Rodrija, a ovaj odlično pogađa.

Meč je obilježio i povratak na teren Erlinga Haalanda koji je protekla dva mjeseca odsustvovao sa terena zbog povrede stopala.

Burnley je uspio smanjiti rezultat u 93. minutu, Fofana je veoma lako pretrčao Gvardiola, a Al Dakhil uspio to da ugura u mrežu Edersona za konačnih 3:1.

Tottenham nakon preokreta savladao Brentford

Susret je veoma loše počeo za Pijetlove, Neal Maupay (Brentford) je u 15. minuti poslao odbijanac u donji desni ugao nakon što je lopta unutar šestnaesterca dospjela do njega, a on je na najbolji način znao iskoristiti priliku da dovede svoju ekipu u vodstvo. Iako su domaćini bili bolji na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:1.

No u nastavku sjajno otvorenje Spursa i sjajan blitzkreig. U 48. minuti domaći dolaze do poravnanja. Destiny Udogie (Tottenham) je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme kao bi došao do odbijanca unutar šestnaesterca i zakucao loptu nisko uz lijevu stativu.

REUTERS/Isabel Infantes

Samo 60 sekundi poslije potpuni preokret Tottenhama, Timo Werner pokazao je odličan pregled igre i poslao je loptu koju je sjajno primio Brennan Johnson (Tottenham) i mirno ju zakucao u gol iz blizine za potpuni preokret.

Sedam minuta poslije na semaforu je 3:1, a strijelac trećeg pogotka bio je Richarlison koji trese mrežu na asistenciju Maddisona. Nisu se gosti predavali, te do drugog pogotka i drame u finišu dolaze u 67. minuti.

Reuters/Peter Cziborra

Strašna pogreška je dovela do gola. Odbrambeni igrač je izgubio loptu, a Ivan Toney (Brentford) ju je pokupio i spremio u mrežu, te promijenio rezultat. Toneyu je ovo bio drugi pogodak u dvije odigrane utakmice nakon isteka suspenzije.

Pokušavali su gosti u nastavku ali veoma jalovo, te se do kraja susreta rezultat nije mijenjao.