Everton u petom minutu nadoknade izvukao bod protiv Tottenhama

Nogomet 03. feb 202415:44 0 komentara
Reuters/Jason Cairnduff

U prvom meču 23. kola Premier lige, Tottenham je do petog minuta nadoknade na gostovanju Evertonu imao pobjedu u džepu. Na kraju - 2:2.

Gosti su do tri boda došli pobjedom 2:1, a ispostavilo se da je konačan rezultat postavljen već u prvih 45 minuta. Tottenham je poveo već u četvrtom minutu. Richarlison je dobio odličnu loptu u kaznenom prostoru i zakucao je pod prečku.

Nakon pola sata igre bilo je neriješeno. Jack Harrison je dobro pratio izvođenje kornera, bio je najbolji u skoku i poslao loptu u gol. Provjeravao je Michael Oliver ovu situaciju, ali je ostao pri svojoj odluci.

REUTERS/Phil Noble

Nije dugo tinjala nada domaćih navijača. Već u 41. minutu Richarlison postiže novi gol. Brazilac je prvi igrač koji je u jednoj sezoni postizao golove protiv Evertona i na strani i kod kuće, a da je prethodno nosio dres tima sa Goodisona.

Mogao je Totenhem da zatvori ovaj meč ranije, ali su četiri odbrane Jordana Pickforda otvorile vrata onome što se na kraju i dogodilo. Everton je u petom minutu nadokande došao do boda.

Izveli su domaći slobodan udarac, a Jarrad Branthwaite je sjajno skočio i glavom poslao loptu u mrežu. Oliver je provjeravao i ovaj gol zbog mogućeg ofsajda, ali je zaključio da je sve čisto.