Evropska Liga: Barca remizirala u Njemačkoj, Lyon zaustavio Čekićare

Nogomet 07. apr 202223:04 > 23:05 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Boyers

Večeras su odigrane još tri prve četvrtfinalne utakmice Evropske lige u fudbalu.

Eintracht – Barcelona

Najzanimljiviji susret igrao se u Frankfurtu, gdje je Eintracht ugostio peterostrukog evropskog prvaka Barcelonu. Eintracht je poveo u trećoj minuti drugog poluvremena golom Knauffa, a Barcelona je izjednačila preko Ferrana Torresa nakon sjajne akcije igrača Blaugrane u 66. minuti. Oba tima imali su šanse za pobjedu, ali do kraja nisu uspjeli postići još jedan pogodak. Meč je završen rezultatom 1:1.

West Ham – Lyon

West Ham je na domaćem terenu na papiru bio favorit protiv francuskog Lyona. Engleski tim je dobro igrao u prvom poluvremenu, ali prvi gol je pao u drugom dijelu igre. Strijelac za vodstvo West Hama bio je Bowen u 52. minuti. Vodstvo Čekićara još je vrednije , jer je došlo dok je englski tim igrao sa igračem manje. Naime, krajem prvog poluvremena Cresswell je dobio direktan crveni karton.

Lyon je uspio iskoristiti brojčanu nadmoć i poravnati u 66. minuti, a strijelac je bio Ndombele. Više od toga, međutim, nisu mogli, jer se West Ham do kraja meča više okrenuo čuvanju vlastite mreže, u čemu su na kraju i uspjeli, te je utakmica završena neriješeno 1:1.

Braga – Rangers

Braga je u Portugalu večeras igrala protiv škotskog Rangersa. Braga je mogla povesti u 26. minuti, ali gol koji je postigao Horta poništen je zbog prekršaja u napadu koji je počinjen prije nego što je lopta završila u mreži.

Portugalci su ipak poveli, ali su za pravo vodstvo morali čekati 40. minut susreta. Strijelac je bio Ruiz na asistenciju Madeirosa.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata te Braga sa minimalnom prednošću odlazi u Škotsku po polufinale.

Sve golove sa utakmica Evropske lige možete pogledati OVDJE. Revanši svih utakmica Evropske lige igraju se za sedam dana.