FA Cup: Golijada na Bramall Laneu, Brighton eliminisao Sheffield United

Nogomet 27. jan 202418:06 0 komentara
REUTERS/Chris Radburn

Danas od 16 časova nastavljene su utakmice 1/16 finala FA Cupa, a prolaz dalje ostvarili su Leicester i Brighton, dok će dva susreta biti ponovljena.

Fantastičan meč na Bramall Laneu odigrali su Sheffield United i Brighton, a tim Anela Ahmedhodžića poražen je rezultatom 2:4.

Odlično je krenuo susret za goste koji stižu u vodstvo u 14. minuti, strijelac je bio Buonanotte nakon asistencije Fergusona. U 29. minutu 0:2 za Brighton, neoprezan je bio domaći fudbaler koji je skrivio jedanaesterac, a siguran je bio Joao Pedro.

Nevjerovatan povratak Sheffielda uslijedio je pred sami kraj prvog dijela, Hamer u 44. minutu pogađa za 1:2. Da bi u osmom minutu nadoknade izgubljenog vremena prvog dijela, Osula pogodio za 2:2.

Otvaranje drugog poluvremena donosi novi jedanaesterac za goste, Jayden Bogie je igrao rukom, a sudac Sunny Gill pokazao je drugi put na bijelu tačku. Siguran izvođan ponovo bio je Joao Pedro. Brazilski napadač kompletirao je svoj hat-trick u 67. minutu, kada nakon asistencije van Heckea po treći put trese mrežu domaćina za 2:4. Tačku na “i” u 97. minutu stavio je Danny Welbeck koji pogađa za konačnih 2:5.

Podsjetimo, nešto ranije od 13 sati i 30 minuta, šestoligaš Maidstone napravio je veliku senzaciju izbacivši Ipswich Town iz FA Cupa.