FA Kup: United šokantno ispao od Middlesbrougha nakon penala

Nogomet 05. feb 202200:02 > 00:03 0 komentara
REUTERS/Craig Brough

Fudbaleri Manchester Uniteda eliminisani su u 1/16 finala engleskog FA Kupa na Old Traffordu od Middlesbrougha. Tim iz Championshipa bio je bolji nakon boljeg izvođenja penala. Rezultat nakon 120 minuta glasio je 1:1.

Bili su fudbaleri Crvenih đavola mnogo bolji od rival, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Svi su promašili, uključujući i prvu zvijezdu tima Cristiana Ronalda.

Već u drugom minutu nakon smušene reakcije odbrane gostiju Sancho je pogodio prečku, a u nastavku akcije Bruno nije uspio da odbijenu loptu ubaci u mrežu.

U 19. minute povratnik u tim Uniteda Paul Pogba srušen je u šesnaestercu Middlesbrougha, sudija Anthony Taylor opravdano je pokazao na penal, ali je Cristianoano Ronaldo bio neprecizan sa 11 metara. Na oduševljenje gostujućih navijača, kojih je na Old Traffordu bili blizu 10.000!

Pet minuta kasnije United je zasluženo krunisao mnogo bolju igru. Bruno je dugom loptom sjajno pronašao Jadona Sancha, koji je dobio duel sa protivničkim defanzivcem i lijevicom poslao loptu u dalji ugao gola gostiju – 1:0.

Nastavili su fudbaleri u crvenim dresovima sa napadima, ali i promašajima. Neki su bili neprecizni, neki sebični.

U 57. minutu gosti su uputili prvi udarac ka golu Deana Hendersona, a onda u 64. minutu šok: rezervista Middlesbrougha Duncan Watmore proigrao je Matta Crooksa, koji je na drugoj stativi u padu ugurao loptu u gol – 1:1.

Međutim, usporeni snimak pokazao je da je Watmora prije asistencije lopta pogodila u ruku što sudija nije primijetio, a VAR na ovom meču nije korišten. Fudbaler Middlesbrougha nije imao namjeru da igra rukom, ali je njen položaj bio daleko od tijela i stekao se utisak da je sudija Anthony Taylor oštetio domaći tim.

Do kraja meča fudbaleri Mančester Junajteda nastavili su sa napadima i – promašajima. Neki poput onog Bruna u 72. minutu bili su neshvatljivi. Nakon greške u odbrani Midlsbroa lopta je došla do Portugalca. Gol je bio prazan, ali je Bruno pogodio – stativu!

Produžeci na kišnom Old Trafordu

Do kraja regularnih 90. minuta rezultat se nije menjao i meč je ušao u produžetke. Neplanirani problemi za tim Ralfa Rangnicka.

U međuvremenu Nijemac je u igru ubacio mladog Elangu i Brazilca Freda, u produžetku i španskog veterana Huana Matu, koji još uvijek čeka na prve minute u Premier ligi ove sezone.

Ništa se nije promijenilo ni u produžecima, United je nastavio sa napadima, ali nikako nisu uspjevali da pronađu put do gola golmana Joea Lamlija. Gosti su se uglavnom branili, ali su u pet minuta prije kraja produžetaka imali priliku da šokiraju Old Trafford. Connoly se imao veliku šansu, međutim Henderson je bio na pravom mjestu.

U finišu meča počeo je pravi pljusak na Teatru snova, a gosti su bili sve bliži snovima… Kamera je na tribnama snimila i legndarnog sir Alexa Fergusona. Bio je vidno zabrinut jer njegov nekadašnji tim nakon 120 minuta nije uspeo da pobedili autsajdera.

Usledila je penal serija, a svi izvođači bili su izuzetno precizni, da bi tek u osmoj seriji pomašio mladi Elanga i u narednu rundu otišao je tim Middlesbrougha.

Prije početka meča odata je pošta žrtvama Minhenske tragedije iz 1958. (u nedjelju 6. februara je godišnjica).