Fenjeraš šokirao Atletico za oproštaj od elite

Nogomet 14. maj 202318:56 0 komentara
REUTERS/Pablo Morano

Posljednjeplasirana momčad Primere ostvarila je iznenađujuću pobjedu (1:0) protiv Atletico Madrida.

Elche je ispao iz Primere, prvenstvo će završiti na posljednjem mjestu, ali momčad iz regije Valencije časno se bori do kraja. U toj borbi uzeli su tri boda jednoj od tri najbolje momčadi u Španjolskoj, Atleticu Madridu, na svom stadionu slavili su 1:0.

Na poprilično punom stadionu Manuel Martizen Valero fenjeraš je postigao jedan gol, to je bilo dovoljno za trijumf.

U 41. minuti nakon ubačaja pogriješio je hrvatski golman Ivo Grbić, koji je mijenjao ozlijeđenog Jana Oblaka, uspio je samo prebaciti loptu na drugu stativu, a tamo je bio sam Fidel koji je lako pogodio u tada nebranjenu mrežu.

Prethodno su imali još dvije vrlo dobre prilike, prvu kada je pokušao Morata u sedmoj minuti, ali je Badia potom izvrsno intervenirao. Drugi, deset minuta kasnije, ali Griezmann puca malo pored vratnice Elcheovog gola.

U nastavku susreta momčad Diega Simeona imala je neku inicijativu, ali bez konkretnih prilika. Domaći su povremeno prijetili, ali se rezultat nije mijenjao.