Gabigol vratio Flamengo na krov Južne Amerike!

Nogomet 30. okt 202209:53 0 komentara
REUTERS/Luisa Gonzalez

Fudbaleri Flamenga novi su šampioni Copa Libertadores, pošto su u finalu savladali Atletico Paranense 1:0.

Prije tri godine Flamengo se popeo na krov Evrope. A onda je vladavinu preuzeo Palmeiras, koji je vezao dvije titule. Prošle sezone je upravo pobjedom nad crveno-crnima odbranio najvažniju kontinentalnu titulu.

Ali sada se vratilo. Flamengo je trijumfovao u Guayaquilu protiv takođe brazilskog Atletico Paranensea. Na taj način upotpunio je možda i najuspješniji period kluba, pošto je u tri godine ovo druga kontinentalna titula (od ukupno tri), a istovremeno su osvojene i dvije Serije A, dva brazilska superkupa, tri šampionata Carioka i Recopa Sudamerikana.

A junak? Pogađate, momak koji je u Evropi osporavan, a u Rio de Janeiru stekao kultni status. Gabriel Barbosa, poznatiji kao Gabigol zatresao je mrežu u nadoknadi ludog prvog poluvremena, u četvrtom minutu. Prije toga Pedro Henrique je dobio drugi žuti karton i Flamengo je čitavo drugo poluvrijeme odigrao sa igračem više, što mu je omogućilo da odbrani prednost i osvoji Copa Libertadores.