Genoa dva puta vodila protiv Milana, na kraju izbjegla poraz

Nogomet 05. maj 202420:02 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana i Genoe podijelili su bodove u izuzetno uzbudljivoj utakmici 35. kola Serije A.

Gosti iz najveće italijanske luke dva puta su dolazili u vodstvo, ali su na kraju morali da budu zadovoljni jednim osvojenim bodom. Utakmica na San Siru završena rezultatom 3:3 (1:1).

Povela je Genoa  već u četvrtom minutu golom iz penala, koji je realizovao Mateo Retegui. Prethodno je neoprezni Tomori napravio prekršaj u svom kaznenom prodstoru.

Ekipa Milana imala je više od igre u prvom poluvremenu, ali je do izjednačenja stigla tek pred sam odlazak na pauzu. Odlično je centrirao Chukwueze, a Alessandro Florenzi se iskrao odbrani gostiju i neometano udarcem glavom lako savladao golmana Martineza.

Međutim, samo što je krenulo drugo poluvrijeme ponovo su gosti poveli. Bio je to sličan gol onom ekipe Milana. Sjajno nabačena lopta sa desne strane, još bolji skok Kaleba Ekubana za 1:2. Trener Genoe Alberto Gilardino, nekadašnji fudbaler Milana, nije krio radost u tom trenutku, ali je ona ipak kratko trajala.

U nastavku utakmice ekipa Stefana Piolija nije blistala, ali je propustila nekoliko dobrih prilika (Oliver Giroud se obrukao u 69. minutu) prije nego što je uslijedio veliki preokret u rasponu od samo tri minuta: prvo je Matteo Gabbija visoko skočio poslije kornera i postigao treći gol glavom ove večeri, da bi se Giroud iskupio za prethodne promašaje i nabačenu loptu Pulišića efektno proslijedio u mrežu.

I kad se činilo da će Rossoneri osvojiti sva tri boda, mladi defanzivac Thiaw u želji da očisti situaciju pred golom i spreči Reteguija da postigne drugi gol na meču, sam je ugurao loptu u mrežu svog tima za konačnih – 3:3