Girona opet mučila Real i vratila se neporažena iz Madrida

Nogomet 30. okt 202219:07 0 komentara
REUTERS/Isabel Infantes

Dobro su upamtili u Realu Gironu prije tri godine, iako je tada ispala iz elitnog ranga, ekipa iz Katalonije nadigrala je tada višestrukog šampiona Evrope (2:1).

I ovoga puta Girona se sa stadiona “Santiago Bernabeu” neporažena, uspjela je da osvoji veliki bod protiv Reala u Madridu – 1:1. Dugo je Girona mučila ekipu Reala, koja jeste bila bolji rival, imala je i prilike, ali ih nije koristila.

Već u drugom minutu posle ubacivanja Modrića, Carvajal je pogodio stativu, osam minuta kasnije Rodrygo je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Gazzaniga odlično odbranio.

Prijetila je i Girona, ali je šut Fernandeza u 20. minutu bio zamalo neprecizan. I u 24. minutu domaći su pogodili stativu, učinio je to tada Rodrygo. U drugom minutu nadoknade sporna situacija, tažili su gosti jedanaesterac, poslije starta na Castellanosu, ali se sudija niti VAR nisu oglasili.

Kako je vrijeme odmicalo, tako je Realu postajalo sve teže, a i igra nije bila na nivou one iz prvog poluvremena. Ali, u 70. minutu trenutak nepažnje skupo je koštao Gironu, Valverde se oslodobio čuvara, koji nije želio da ga sruši, poslao je potom odličnu loptu u peterac, a tamo je Vinicius u padu sproveo u mrežu.

Ako im nisu svirali jedanaesterac u finišu prvog poluvremena, morali su arbitri da reaguju u 79. minutu. Odgovornost je preuzeo Stuani, loptu je poslao u jednu, Courtoisa u drugu stranu za izjednačenje. Samo dva minuta kasnije Riquelme je sa sedam metara propustio priliku da šokira Real, lopta je poslije njegovog udarca završila preko gola Madriđana.

U 89. minutu kulminacija uzbuđenja na stadionu Santiago Bernabeu. Gazzaniga je odbranio dva šuta Rodryga, koji je potom iz trećeg pokušaja ubacio loptu u mrežu, ali uz evidentan prekršaj u napadu, pa je sudija poništio pogodak.