Hadžiahmetović sretan zbog prvog gola: “Postoji samo jedan veliki – Bešiktaš”

Nogomet 01. maj 202315:15
Beşiktaş

Veliki derbi 32. kola turske Super lige odigrali su Bešiktaš i Galatasaray na Vodafone parku u Istanbulu, a presudi detalj desio se u drugom dijelu, kada je u glavnoj ulozi bio bh. veznjak Amir Hadžiahmetović.

Igrala se 58. minuta, kada je Sergio Oliveira bio neoprezan pred šesnaestercom Galatasarayja, a odlično je sve pratio veznjak Bosne i Hercegovine u dresu Bešiktaša i ukrao loptu, te mirno i precizno matirao Fernanda Musleru za 2:1.

Prvijenac reprezentativca BiH u dresu Bešiktaša pogledajte OVDJE.

Nekadašnji fudbaler Željezničara i Konyaspora, igru je napustio u 90. minuti uz ovacije domaće publike, kada ga je zamijenio Alexandru Maxim.

Pogledajte kako su navijači Besiktasa ispratili Hadžiahmetovića (VIDEO)

Poveli su gosti preko Maura Icardija u 20. minuti meča, a izjednačio je marokanski reprezentativac Roman Saiss petnaest minuta kasnije.

Pomenuti Hadžiahmetović pogodio je za potpuni preokret, a pečat na veliki trijumf ekipe Senola Gunesa, stavio je Vincent Aboubakar. Kamerunac je bio strijelac u sudijskoj nadoknadi za konačnih 3:1.

Nakon velikog trijumfa, oglasio se i Hadžiahmetović, uputivši poruku navijačima.

“Veoma sam sretan što sam postigao svoj prvi gol u ovako važnom meču sa crno-bijelim dresom. Neka ova pobjeda bude poklon najvećem navijaču Turske… Postoji samo jedan veliki, Bešiktaš.”