Haos u Engleskoj: Navijači nakon poraza ciglom pogodili autobus rivala

Nogomet 27. aug 202322:22 0 komentara
Action Images via Reuters/Craig Brough

Aston Villa je danas savladala Burnley u 3. kolu Premier lige sa 1:3, a nakon meča došlo je do incidenta.

Autobus Aston Ville napadnut je dok je ekipa putovala kući iz Burnleya u nedjelju navečer.

Momčad Unaija Emeryja vraćala se u Midlands nakon pobjede od 3-1 protiv Burnleya na Turf Mooru. Kako javljaju britanski mediji incident se dogodio na spoju 10 autoceste M65 zapadno od centra grada Burnleya.

Prema izvješćima, znatno je oštećeno vjetrobransko staklo autobusa nakon što je na njega bačena cigla.

Nakon incidenta, Burnley je objavio sljedeću izjavu: “Fudbalski klub Burnley je tužan i užasnut saznanjem o napadu na autobus ekipe Aston Ville na raskrižju 10 M65 nakon današnje utakmice. Nakon što smo razgovarali s Villom, laknulo nam je što nitko nije povrijeđen u incidentu.

“Snažno osuđujemo ovakvo ponašanje i podržat ćemo policiju Lancashirea u njihovim naporima da pronađu odgovorne.”

Golovi Mattyja Casha u prvom poluvremenu i pogodak Moussa Diabyja u 61. minuti osigurali su drugu uzastopnu pobjedu u Premier ligi za Emeryjevu momčad, koja je sedma na tablici nakon tri utakmice u sezoni 2023.-24.