Haotične scene u derbiju grčkih velikana: Trener AEK-a se potukao s igračem pa davio čovjeka (VIDEO)

Nogomet 29. apr 202409:34 0 komentara

U derbi susretu osmog kola Lige za prvaka grčke Superlige nogometaši PAOK-a su pred svojim navijačima pobijedili AEK 3-2 golom u 90. minuti.

Već u trećoj minuti PAOK je poveo pogotkom Konstanteliasa, ali nije se dugo čekalo na odgovor. U devetoj minuti je za 1-1 pogodio Pineda te je takav rezultat stajao sve do 75. minute. Tada je domaćeg golmana Kotarskog svladao reprezentativni mu kolega Domagoj Vida i doveo AEK u vodstvo.

Završnica je ipak pripala PAOK-u pa je Konstantelias u 81. minuti postigao drugi pogodak za 2-2, dok je u 90. Baba zabio za 3-2 i erupciju oduševljenja na tribinama.

Po završetku utakmice došlo je do izgreda, a trener AEK-a Almeida potukao se s PAOK-ovim veznjakom Taisonom što je izazvalo veliku gužvu pred tunelom, srećom sve se smirilo.

“Pogledajte samo koliko je ljudi bilo kraj terena. Na drugim stadionima takve stvari se ne događaju. Ko će nas štititi? Kad vidim nepravdu, reagiram, čovjek sam. Njemački arbitar rekao mi je da ne vjeruje koliko je ljudi uz travnjak, a to nije stvar policije. To što sam uhvatio čovjeka za vrat neće pomoći, ispričao sam mu se“, rekao je Almeida.

Incident pogledajte u prilogu:

Na vrhu tabele je i dalje AEK sa 75 bodova, dok po 71 imaju PAOK i Panathinaikos koji je u ovom kolu na domaćem terenu poražen od Arisa 0-1. PAOK ima utakmicu manje u odnosu na AEK te ga potencijalna pobjeda može dovesti samo na bod od AEK-a koji do kraja sezone mora odraditi još dva susreta.