Hrabri Zmajići poraženi od Italije, sjajan gol Barišića

Nogomet 08. okt 202119:26 > 19:58 1 komentar
N/FSBiH

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u susretu 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od selekcije Italije rezultatom 2-1.

Mladi Azzuri su zaprijetili prvi na susretu i to u desetoj minuti. Šutirao je Colombo sa distance, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Italija je došla do prednosti u 20. minuti susreta. Igrač Milana Sandro Tonali je izveo korner, a Okoli iskoristio uspavanost naše odbrane i matirao Ćetkovića.

Sedam minuta kasnije, novi korner za Italiju, novi sjajan ubačaj Tonalija i novi gol Talijana. Ovoga puta je Drljo zaboravio na Vignata koji pogađa za 2-0.

Mogao se naš mladi tim vratiti veoma brzo u igru. Golman Turati se okliznuo, lopta došla do Mašića koji lijepo šutira, ali Lovato je glavom izbacuje sa gol linije.

Talijani su nakon toga stali na loptu i prvo poluvrijeme rutinski priveli kraju.

Prvi su Azzuri zaprijetili i u drugom poluvremenu. Tonali je izveo novi prekid, Drljo je opet zaboravio na igrača, ovoga puta na Bellanovu, ali je sada sjajno odbranio Ćetković.

Bellanova je imao novu priliku u 64. minuti, prošao je i golmana naše selekcije, ali je Adrian Leon Barišić sjajno reagovao na gol liniji.

U 73. minuti imao je naš tim veliku priliku. Pogriješila je odbrana Italije, lopta došla do Envera Kulašina, ali golman Turati još jednom veoma dobro reaguje.

Mladi bh. tim je smanjio rezultat u 80. minuti. Adrian Leon Barišić je sjajno okrenuo odbranu Italije i silovitim udarcem zakucao loptu pod prečku gola Turatija. Bio je ovo prvi gol koji je Italija primila u ovim kvalifikacijama!

Nažalost to je bilo sve šti je naš tim uspio učiniti pa je naš tim tako upisao drugi poraz u ovim kvalifikacijama. Bosna i Hercegovina nakon četiri kola zauzima petu poziciju na tabeli grupe F sa dva osvojena boda. Italija ja druga sa devet bodova.

Bosna i Hercegovina će u narednom kolu igrati protiv Luksemburga, a taj susret na rasporedu je 12. oktobra ove godine.