Huseinbašić i zvanično izgubljen za reprezentaciju Bosne i Hercegovine

Nogomet 22. jun 202321:03 0 komentara
Thomas Böcker/DFB

Aktualni europski prvaci do 21 godine, Nijemci, otvorili su Euro 2023. u Rumunjskoj i Gruziji odigravši 1:1 protiv Izraela, u susretu u kojem su promašili dva jedanaesterca te cijelo drugo poluvrijeme imali igrača više.

Njemačka je već u trećoj minuti mogla do vodstva, no Youssoufa Moukoko nije realizirao kazneni udarac. Napadač Borussije Dortmund je pucao, ali je Daniel Peretz sjajno obranio njegov udarac.

Izrael je poveo u 20. minuti golom Dora Turgemana, no šest minuta kasnije izjednačio je Yann Aurel Bisseck.

Izrael je u posljednjim trenucima prvog dijela ostao s igračem manje nakon što je isključen Eden Kartsev. U nastavku susreta mlada momčad “elfa” je dominirala, a u 80. minuti je dobila još jedan kazneni udarac. Pucao je Jessic Ngankam, ali je izraelski vratar još jednom sjajno reagirao.

Nesuđeni reprezentativac BiH Denis Huseinbašić igrao je do 73. minute. Fudbaler Kolna već ima 21 godinu i ovim nastupom za Njemačku, a s obzirom da nema naše državljanstvo u budućnosti ne može nastupati za reprezentaciju BiH.