Iako su primili pet komada: Euforija Chesterfielda nakon gola protiv Chelseaja

Nogomet 08. jan 202220:59 > 21:00 0 komentara
Reuters/Paul Childs

Chelsea je na Stamford Bridgeu pobjedio Chesterfield sa visokih 5:1 u duelu FA Cupa. Ali momenat koji će se pamtiti je utješan gol koji su gosti iz petog ranga fudbala u Engleskoj postigli aktuelnom prvaku Evrope.

U prvom poluvremenu Plavci su riješili pitanje pobjednika i porlaz u narednu rundu FA Cupa. Pogađali su redom Werner, Hudson-Odoi, Lukaku i Christensen. I već tada je bilo jasno da ekipa Thomasa Tuchela rutinski ide dalje.

Hakim Ziyech u 55. postigao je i peti gol Chesterfieldu.

Deset minuta prije kraja Asante postiže antologijski gol za tim Chesterfielda i među šest hiljada navijača koji su bodrili ovaj tim na Stamford Bridgeu nastaje prava euforija.