Inter bolji od Juventusa, Vidal šokirao navijače obje ekipe

Nogomet 18. jan 202110:41 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Intera sinoć su u utakmici koja je poznata kao "Derbi Italije" savladali na domaćem terenu Juventus rezultatom 2:0 i izjednačili su se na vrhu tabele s gradskim rivalom Milanom. Utakmicu je obilježio čileanski fudbaler koji nosi dres Intera - Arturo Vidal.

Prije početka utakmice Vidal, koji je četiri godine nosio dres Juventusa (2011-105) zagrlio je kapitena Stare dame – Giorgija Chiellinija i čini se namjerno poljubio grb Juventusa. Nakon utakmice izjavio je kako to nije bila njegova namjera i da poštuje navijače Intera.

Šokirao je tim potezom Vidal navijače kluba za koji danas igra, a samo 12 minuta mu je trebalo da šok priredi i navijačima bivšeg kluba s obzirom na to da je Inter do vodstva došao upravo pogotkom Čileanca u 12. minuti. Konačnih 2:0 za Inter postavio je Barella u 52. minuti susreta.

Inter sada ima 40 bodova iz 18 susreta, a isti bodovni učinak ima i Milan koji je odigrao 17 utakmica, a večeras će gostovati kod Cagliarija. Juventus je peti sa 33 osvojena boda.