Italija osvojila bronzu u Ligi Nacija nakon savladane Nizozemske

Nogomet 18. jun 202317:07 0 komentara
REUTERS/Wolfgang Rattay

Fudbalska reprezentacija Italije osvojila je treće mjesto u UEFA Ligi nacija nakon što je u utješnom meču bila bolja od selekcije Holandije. Italija je pobijedila rezultatom 3:2.

Holanđani su bili domaćini završnog turnira UEFA Lige nacija u kome su učestvovala četiri pobjednika grupa divizije A, ali su potpuno razočarali navijače u Rotterdamu i Enschedeu.

Nakon dramatičnog poraza u polufinalu od Hrvataske (2:4 poslije produžetaka), izgubili su i od Azzurra u borbi za treće mjesto.

Italija je rano stekla dva gola prednosti pogocima Dimarca u šestom i Frattesija u 20. minutu. U nastavku meča najprije je Bergwijn u 68. minutu smajnio prednost gostiju, ali vrlo brzo Chiesa (72) vratio Azzuzrima dva gola prednosti. Konačan rezultat ostavio je Wijnaldum u 89. minutu – 2:3.

Pokušali su Holanđani do kraja meča da stignu do izjednačenja, igralo se čak deset minuta produžetka, ali se rezultat više nije mijenjao.

U finalu od 20.45 u Rotterdamu se sastaju Hrvatska i Španija.

Za njegove usluge zainteresovani su i iz Saudijske Arabije, koji su ponudili, novadno, i pet puta veću cifru.