Jakirović: Svaka utakmica u Dinamu je važna, nama je svaki vikend Betis

Nogomet 22. feb 202421:27 0 komentara
REUTERS/Antonio Bronic

Sergej Jakirović osvrnuo se na remi Dinama i Betisa kojim se zagrebački klub plasirao u osminu finala Konferencijske lige.

Nogometaši Dinama remizirali su 1:1 na Maksimiru protiv Betisa u 16-ini finala Konferencijske lige i s ukupnih 2:1 plasirali se u daljnju fazu natjecanja.

Nakon susreta trener Dinama Sergej Jakirović prokomentarisao je meč.

”Moramo se opet proveseliti. Čestitam momcima na velikoj utakmica, tehnički taktički dobra utakmica. Vjerovao sam da ćemo biti ofanzivno bolji jer smo uočili neke slabosti njihove. Držali smo se plana do zadnje sekunde utakmice, nismo očajavali kad smo primili gol. Rekao sam na poluvremenu nastavljamo kao da je 0:0. Drago mi je zbog naših krila, jedan je asistirao, drugi dao gol”, rekao je Jakirović na početku.

Pogodak je bio zaista splet nesretnih okolnosti, ali Dinamo nije potonuo, već se još jači vratio u drugom poluvremenu.

”Bili smo u punoj odbrani, Diao napada prostor, Mauro se malo prepao jer su on i Hoxha bili na lopti. Nije uspio izbiti, Maxime se okliznuo i Bakambu fantastično zabio”, prokomentirao je i dodao:

”Bio sam uvjeren da možemo zabiti gol, ima nas još i na klupi i možemo pojačati intenzitet i to je to.”

Krila su danas odigrala dobru utakmicu, Kaneko strijelac, Hoxha asistent.

”Hoxha je i u prvom poluvremenu bio dobar, treba samo biti brži u 16-ercu, baš mi je drago zbog njih, baš naporno treniraju. Oni realno nisu nikad igrali na ovom nivou, osim njih, imali smo i tri mlada igrača 2003. godište (Sučić, Baturina, Perković), sjajno iskustvo za njih”, nahvalio je svoje igrače.

”Meni je Betis svaka utakmica”

Baturina?

”Martin je motorički jako dobar, bio je raspoložen, on je igrač koji pravi razliku i ima apsolutnu slobodu. Momčad uvijek izbaci nekog pojedinca.”

Slijedi Rijeka u nedjelju, sezona se lomi u ovom trenutku.

”Svaka je u Dinamu važna utakmica, imamo 68 sati da se regeneriramo, meni je osobno Betis svaki vikend. Ja se pripremam kao da dolazi najbolja ekipa na svijetu bez obzira tko dolazi s druge strane”, zaključio je Jakirović.