Junak Pedri: Minimalac Barcelone za +6 u odnosu na Real

Nogomet 22. jan 202320:42 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone pobijedili su Getafe 1:0, u 18. kola La Lige i tako barem privremeno pobjegli najljućim rivalima, Real Madridu, na šest bodova prednost.

Borya Mayoral postigao je gol za vodstvo Gefate u 3. minuti, ali pogodak je poništen zbog ofsajd pozicije.

Ekipa Xavija Hernandeza stigla je do prednosti iz prve prve prilike.

Pedri odličnim šutem matirao je nemoćnog Davida Soriju za  1:0. Raphinha mu je asistirao za gol.

Pred kraj prvih 45 minuta, ponovo je prijetio Mayoral, ali je Ter Stegen bio na visini zadatka.

Poprilično neuzbudljivo drugo poluvrijeme, donijelo je samo jednu dobru šansu, koju je pet minuta prije kraja propustio Kessie, nakon dobr odbrane Sorije.

Blaugrana sada ima šest bodova više u odnosu na Real Madrid, koji večeras od 21 sat ide na San Mames i ima neugodno gostvanje Athleticu Bilbau.