Juventus ove subote vlada Torinom

Nogomet 07. okt 202320:22 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

U subotu od 18 časova na programu je u okviru osmog kola talijanske Serije A bio “Derbi della Mole”, a pobjedu je ostvarila ekipa domaćina. Juventus je na svom “Allianz stadionu” rezultatom 2:0 (2:0) pobijedio Torino.

Juventus je nova tri prvenstvena boda osigurao u drugom poluvremenu kada je i postigao oba pogotka. U oba slučaja događali su se pogoci nakon kornera, u 47. minuti strijelac je bio Gatti, a u 62. poljski napadač Milik.

Ovom pobjedom Juventus je došao na treće mjesto ljestvice, dva boda iza vodećeg Intera. Torino je trenutačno na 12. mjestu.

Torino je već četiri meča bez pobjede pred gostovanje upravo Interu u narednom kolu. “Bikovi” su zasad osvojili tek devet bodova.