Kako će reagovati FIFA? Bale i Vels igrali s motivom duginih boja uprkos zabrani

Nogomet 25. nov 202215:12 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Iranski nogometaši svladali su Vels s 2:0 u dramatičnoj završnici 2. kola grupe B Svjetskog prvenstva u Kataru.

Prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, vidjeli smo tek po jednu ozbiljnu šansu s obje strane, a onda je u završnici drugog poluvremena počelo sijevati sa svih strana.

Ključni trenutak utakmice bilo je opravdano isključenje velškog vratara Waynea Hennesseyja, koji je napravio brutalan prekršaj nad iranskim nogometašem.

Velšani nisu uspjeli izdržati do kraja utakmice s igračem manje na terenu, a u razmaku od dvije minute primili su dva gola i tako upisali prvi poraz.

Iran u sudijskoj nadoknadi slomio Velšane

Prije utakmice Gareth Bale i suigrači izašli su na zagrijavanje u opremi s duginim bojama. Na bijelim majicama pruge su bile u duginim bojama, a svakako će biti zanimljivo ispratiti što će FIFA reći na taj potez.

Također, Velšani su na teren izašli u bijelim trenerkama koje su na rukavima imale pruge u duginim bojama.

Podsjetimo, prije nekoliko dana krovna nogometna organizacija zabranila je europskim reprezentacijama da njihovi kapiteni nose trake u duginim bojama.