Kazlagić oštetio Igman u prvom poluvremenu, pa Sarajevo u drugom dijelu meča

Nogomet 22. okt 202314:10 1 komentar
F.Z/N1

Fudbaleri Igmana domaćini su ekipi Sarajeva u Konjicu, a nakon prvih 45 minuta rezultat je glasio 1:1, a jedna epizoda prije izjednačujućeg gola Darka Bodula je izuzetno sporna.

Naime, sredinom prvog poluvremena pao je Mirsad Ramić u šesnaestercu u šesnaestercu Sarajeva nakon kontakta sa Đuričkovićem, ali je sudija Kazlagić samo pokazao da se igra nastavi i pored toga što je jedanaesterac djelovao kao jedina ispravna odluka.

Đuričković je Ramića povlačio s leđa, a kada je Ramić konačno pao, reakcija sudije je izostala.

Time je Kazlagić sasvim sigurno oštetio domaći tim u prvom dijelu meča.

U drugom dijelu utakmice penal su tražili fudbaleri Sarajeva. U šesnaestercu je ovaj put pao Nemanja Anđušić, ali je ponovo pištaljka sudije Kazlagića ostala nijema.

F.Z/N1

Nažalost, kardinalne sudijske greške svakodnevnica su u bh. Premijer ligi, a jedino što se čini kao prihvatljivo rješenje za sada je uvođenje VAR tehnologije, koja je najavljena za početak sljedeće sezone.