Kiks Arsenala sa igračem više, United se mučio sa Nottinghamom

Nogomet 26. aug 202318:09 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Fulham i Nottingham forest namučili su rivale, na kraju tim Saše Lukića osvojio bod, a United preokrenuo.

Šokantno su počeli mečevi na Old Traffordu i Emiratesu, autsajderi su došli do prednosti u uvodnim minutama utakmice. Bilo je tada jasno da će ti susreti obilovati uzbuđenjima.

Manchester United je na kraju slavio poslije velikog preokreta – 3:2, iako je Nottingham Forest imao početak iz snova. U drugom minutu šumari su poveli golom Awoniyia, dva minuta kasnije prednost je duplirao Boly.

Uslijedila je ofanziva Uniteda, koji je “na vrijeme” postigao prvi pogodak, poslije odličnog prodora i ubacivanja Rashforda sa lijeve strane odlično je reagovao Eriksen, koji je pogodio sa pet metara.

Do kraja prvog poluvremena vrijedan pomena je prije svega nevjerovatan promašaj Casemira, ostao je usamljen na četiri metra od gola i umjesto u nebranjenu mrežu glavom je loptu poslao pored gola.

Ipak, Brazilac se iskupio u 52. minutu, kad je Manchesteru donio izjednačenje. Probudile su se tada nade domaćih navijača da mogu do velikog preokreta, posebno kad je Nottingham ostao sa desetoricom, posle isključenja Worralla.

U 76. minutu sudija je svirao diskutabilan jedanaesterac poslije starta Danila, a Bruno Fernandes je bio precizan sa bijele tačke, iako je Turner pogodio stranu.

Činilo se da će po sličnom scenariju preokret ostvariti Arsenal protiv Fulhama, ali nije bilo tako – 2:2. Šokantan je bio i početak meča u Londonu, gde su gosti poveli, a da se navijači još nisu ni smestili. Brazilac Andreas Pereira je pogodio u prvom minutu, bio je to veliki šok za vicešampiona.

Uslijedila je naravno dominacija ekipe Mikela Artete, koja je nizala i propuštala šanse, sve do 70. minuta, kad je Tete skrivio jedanaesterac nad Vieirom, što je i potvrđeno poslije provjere VAR sistemom.

Saka je golmana Lena poslao u jednu, a loptu u drugu stranu za izjednačenje. Dalo je to krila domaćinu, koji nije želio da ispoštuje fair-play dva minuta kasnije, nastavio je akciju dok je protivnički igrač ležao, Vieira je odlično ubacio loptu, a Nketiah režirao preokret.

Action Images via Reuters/Matthew Childs

Od 83. minuta Fulham je ostao sa desetoricom, kad je isključen Bassey, ali im ni to nije pravilo problem. Četiri minuta kasnije ekipa Saše Lukića je izjednačila, Reed je odlično izveo korner, a Palhinha je poslao loptu u mrežu Ramsdalea.

Uzbuđenja je bilo u duelu Evertona i Wolverhamptona, iako se činilo da će mreže ostati mirne slavili su gosti sa 1:0. Doduše, domaći su postigli gol preko Doucourea u 78. minutu, ali je on opravdano poništen. U finišu susreta, u 87. minutu, velika tri boda gostima donio je Saša Kalajdžić, poslije asistencije Neta.

Pobjednika nije bilo u duelu Brentforda i Crystal Palacea – 1:1. Domaći su do prednosti došli preko Schadea u 18. minutu, bod Palaceu je obezbedio Andersen u 76. minutu.