Kiša golova na susretu Crystal Palacea i West Hama i pobjeda domaćina

Nogomet 29. apr 202315:53 0 komentara
REUTERS/Tony Obrien

Crystal Palace je odavno prebrinuo brige oko opstanka u eliti, pa je duel londonskih rivala mnogo bitniji bio West Hamu. Ali, domaćin je na "Selhurst parku“ bio bolji u vrlo efikasnom susretu, u kojem je viđeno čak sedam golova – 4:3.

Čekićari su poveli još u devetom minutu, bila je to prva prilika na meču, a Čeh Tomas Soucek je u svom stilu, glavom, savladao Johnstonea. Brzo je Palace uzvratio udarac, i ne samo to, postigao je tri gola u kratkom vremenskom intervalu.

Najprije je u 15. minutu Jordan Ayew donio izjednačenje, samo pet minuta kasnije preokret je režirao Wilfried Zaha, a na isteku pola časa igre pogodio je i Schlupp.

Ipak, nije se West Ham predavao, pa je u 35. minutu rezultat smanjio Antonio, ovoga puta Soucek je bio asistent. Nešto mirnije bilo je u drugom poluvremenu, ali je i tada bilo mnogo uzbuđenja.

Marokanac Aguerd je skrivio jedanaesterac u 66. minutu, a siguran sa bijele tačke bio je Ebereci Eze, Palace je tada ponovo imao “plus dva“. Ni tada nije bilo gotovo, Soucek je još jednom asistirao, a Aguerd se iskupio za grešku i glavom je zatresao mrežu domaćina, za nastavak uzbuđenja.