KL: Olympiakos bolji od Aston Ville, Forentina savladala Brugge

Nogomet 02. maj 202423:12 0 komentara
Reuters/Paul Childs

Fudbaleri Olympiakosa napravili su veliko iznenađenje i u polufinalu Konferencijske lige savladali Aston Villu rezultatom 4:2.

Težak zadatak za grčki tim bio je još teži, budući da se prva utakmica igrala na engleskom tlu, ali to nije smetalo fudbalerima Olympiakosa, kojima huk sa tribina nije smetao, štaviše.

Heroj Olympiakosa bio je El Kaabi, koji je postigao hat-trick golovima u 16., 29. i 56. minuti.

Četvrti gol za grčki tim djelo je Hezzea, koji je pogodio u 67. minuti utakmice.

Engleski tim je ipak ostao u igri zahvaljujući Watkinsu i Diabyju, koji su poraz uoči revanša učinili podnošljivijim u 46. i 52. minuti meča.

Fiorentina bolja od Bruggea

Zanimljivo je bio i na stadionu Artemio Franchi u Firenzi, gdje je Fiorentina rezultatom 3:2 bila bolja od Bruggea.

Sottil je Violu doveo u vodstvo u 5. minuti, ali je 12 minuta kasnije za goste izjednačio Vanaken sa bijele tačke. Belotti je vratio prednost Fiorentini u 37. minuti, a na novo poravnanje smo čekali do 63. minute.

Utakmicu je riješio rezervista Nzola u prvoj minuti sudijske nadoknade, nakon što je samo tri minute ranije ušao u igru.