Komična scena: Koeman protestovao Gigoviću nakon nedosuđenog čistog prekršaja

Nogomet 11. sep 202314:11 0 komentara
Printscreen

Nizozemska je u Dublinu savladala Republiku Irsku s 2:1 i došla je do velika tri boda u borbi za Evropsko prvenstvo. Najboljim bh. sudijama pripala je čast da dijele pravdu, glavni sudac bio je Irfan Peljto, a asistirali su mu Davor Beljo i Damir Lazić, dok je četvrti sudac bio Miloš Gigović, te je bh. tim odradio odličan posao.

Bh. sudija Irfan Peljto sudio je ovaj meč i odradio ga je zaista sjajno. Već u prvim minutama je bio u centru pažnje jer je dosudio dva penala – opravdano.

Pobjedom u Dublinu, uz onu od prije tri dana protiv Grčke, Nizozemska je napravila ogroman korak ka završnoj kontinentalnoj smotri. Možda i odlučujući.

A povela je Irska na Aviva stadionu golom Idaha od petog minuta sa penala. Samo 14 minuta kasnije penal i za Nizozemsku, a precizan je Cody Gakpo. Preokret i tri boda Nizozemskoj donio je Weghorst pogotkom u 56. minutu. A asistent je bio Dumfries, kome je to treća asistencija u ova tri dana.

U istoj grupi Grčka je očekivano lako savladala Gibraltar na svom terenu 5:0. Po dva gola postigli su Masouras i Mavropanos, a jedan i to prvi dijelo je Pelkasa.

Peljto je u drugom poluvremenu pustio nešto jaču igru s obje strane. Sa svojom ekipom je odradio odličan posao i pokazao je da Bosna i Hercegovine ima vrhunskog sudiju.

Komična scena viđena je u drugom poluvremenu kada nakon evidentnog nedozvoljenog starta fudbalera Irske nad Dumfriesom nije sviran prekršaj. Vidno iznerviran Koeman odbrusio je Gigoviću, no naš bh. sudija nije mnogo obraćao pažnju.