Krunić i Milan sinoć imali sreće, evo zbog čega je fudbaler mogao biti isključen

Nogomet 11. maj 202309:37 0 komentara
REUTERS/Alessandro Garofalo

Inter slavio sa 2:0 protiv Milana kao formalni gost, a moglo je da bude i ubjedljivije, da nije bilo sudijske greške.

Inter je pobjedom od 2:0 protiv Milana napravio ogroman korak ka plasmanu u finale Lige prvaka. I to golovima u ranoj fazi meča, pogađali su najprije Džeko u osmom, pa Mkhitaryan tri minuta kasnije.

Džeko ušao u historiju Lige prvaka, samo jedan strijelac ispred njega

Moglo je da bude još lošije po Milan. I to da je sudija postupio po pravilima, ili da je dobio signal iz VAR sobe, a na osnovu onoga što se vidi na snimku, taj poziv je morao da uslijedi.

Problem je napravio Rade Krunić, ali je srećom po njegov tim ostao nekažnjen. Imao je bh. fudbaler žuti karton iz prvog poluvremena, a u drugom je u jednom trenutku udario u stomak Bastonija.

I to u svom šesnaestercu. Burno su reagovali na ovom meču gosti, ali sudija Jesus Gil Manzano je samo odmahnuo rukom, nije dobio ni signal iz VAR sobe. Da su pravila poštovana, ovaj dvomeč bi već vjerovatno bio odlučen.

Ovako, revanš utakmica polufinala biće odigrana već narednog utorka, a Milan će pokušati da načini čudo i da nadoknadi dva gola minusa. U drugom polufinalu Manchester City i Real igrat će u Engleskoj, poslije 1:1 u Madridu.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad