Kup prijateljstva: Željezničar preko Osijeka do četvrtfinala

Nogomet 09. jun 202213:28 0 komentara
Sport Klub

Nakon cijele armagedon drame koju smo imali pred zakazani početak duela Vojvodine i Osijeka koji zbog nevremena nije ni odigran, međusobnim duelom Željezničara i Osijeka riješeno je pitanje četvrtfinalista iz Grupe D na ovogodišnjem Soccerbet Kupu prijateljstva.

Pošto nije bilo mogućnosti da se duel odogra, Vojvodina i Osijek postigli su dogovor da meč bude regostrovan rezultatom 0:0.

U četvrtfinale sa prvog mjesta u Grupi D ide Vojvodina, a u nastavku takmičenja gledat ćemo i Željezničar koji je pobijedio Osijek rezultatom 2:1 (1:1).

Meč Osijeka i Željezničara počeo je u visokom tempu sa obje strane, a prvu veliku priliku imao je Osijek u 15. minutu preko Ivančana.

Četiri minuta kasnije, Osječani dolaze do prednosti lijepim golom Zahirovića.

Sarajevo je prvi put ozbiljno priprijetio nakon dobre akcije i sjajnog šuta Serdarevića koji je pogodio prečku u 22. minutu.

Serdarević je bio i strijelac za izjednačenje u 33. minutu. Nije bio uspješan iz prvog pokušaja, ali je bio spreman kad mu se lopta vratila i poslao ju je u mrežu za 1:1.

U istom tempu nastavljeno je i drugo poluvreme, a nakon nekoliko dobrih prilika sa obe strane, Željezničar koristi priliku iz kornera, a za 2:1 pogađa Pločo koji je sjajno pobegao svom čuvaru i matirao golmana iz blizine.

Pokušavao je Osijek, ali nekoliko izglednih napada okončano je uspješnim ofsajd zamkama Željezničara.

Vojvodina će u četvrtginalu igrati protiv drugoplasiranog tima Grupe B, a Željo sa pobjednikom ove grupe

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad.