Leverkusen na Olimpicu srušio Romu, Atalanta remizirala na Velodromeu

Nogomet 02. maj 202423:02 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri BAyera iz Leverkusena nastavili su seriju odličnih rezultata, nakon što su u polufinalu Lige Evrope savladali Romu rezultatom 0:2.

Novopečeni njemački prvak bio je bolji cijelim tokom utakmice a na kraju su došli do prilično lake pobjede, budući da tim Danielea De Rossija nije bio raspoložen za igru kao njihov večerašnji protivnik.

Wirtz je doveo Leverkusen u vodstvo u 28. minuti, a posao je završio Andrich u 78. minuti utakmice.

Remi Atalante na Velodromeu, Kolašinac morao napustiti teren

Marseille je na svom stadionu “Velodrome” ugostio Atalantu reprezentativca BiH Seada Kolašinca.

Na kraju je bilo 1:1, a naš fudbaler morao je napustiti igru već nakon 16 minuta igre zbog povrede.

Ipak, dočekao je popularni “tenk” da proslavi gol sa saigračima, budući da je Atalanta povela u 11. minuti golom Scamacce.

Slavlje je, međutim, trajalo samo devet minuta, budući da je Mbemba izjednačio u 20. minuti, a nakon toga se rezultat više nije mijenjao.

Revanš utakmice polufinala Lige Evrope igraju se za sedam dana.