Liverpool dao četiri gola, pa se opustio protiv Tottenhama

Nogomet 05. maj 202419:33 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Odličan fudbal na Anfieldu, Liverpool veći dio posla završio za sat vremena igre, Tottenham spasio čast na kraju.

U meču koji je već značaj imao za Tottenham nego za Liverpool, slavio je domaćin – 4:2. Kalkulacija nije bilo, ipak se radi o Premijer ligi.

Liverpool je veći dio meča igrao sjajno. Poveo je već u 16. minutu, kad je Gakpo odlično proigrao Salaha, a Egipćanin je postigao 18. gol ove sezone u Premijer ligi.

Pred kraj prvog poluvremena Redsi su duplirali prednost, tada je pogodio kapiten Robertson. I upravo je ovaj gol usmjerio dalji tok meča, dao je dodatno samopouzdanje domaćima.

Nastavio je Liverpool da melje rivala iz Londona, a na startu drugog poluvremena blistao je Harvey Elliott. Reprezentativac Engleske je najprije asistirao Gakpu, Holanđanin je bio precizan u 50. minutu.

A potom potez utakmice, 21-godišnji Elliott je lijevom nogom postigao eurogol sa 18 metara, golman Vixario paradom je samo uljepšao taj pogodak.

I tada se ekipa Jurgena Kloppa opustila. Doduše, i njemački stručnjak je izvršio nekoliko izmjena, poslao na teren i Stefana Bajčetića, koji se u prvi tim vratio poslije 14 meseci.

Tottenham je igrao za čast i do kraja uspio je da postigne dva gola. Prvi u 72. minutu preko Richarlisona, drugi preko Sona pet minuta kasnije, tada je Brazilac bio asistent.