Liverpool razbio Chelsea, Darwin Nunez četiri puta pogađao okvir gola

Nogomet 31. jan 202423:13 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Večeras je na Anfieldu odigrana posljednja utakmica današnjeg programa u okviru 22. kola Engleske Premier lige.

Veoma zasluženu pobjedu u derbiju kola upisala je ekipa Liverpoola rezultatom 4:1.

Redsi su već od samog početka dominirali terenom. Do vodstva domaći stižu u 23. minuti, nevjerovatnu solo akciju je potegao Diogo Jota i završio sa udarcem unutar kaznenog prostora. Poslao je loptu precizno u donji desni ugao i promijenio rezultat na 1:0.

Nastavili su Redsi sa napadima, a do drugog pogotka dolaze u 39. minutu. Conor Bradley je fino primio sjajan pas na rubu šesnaesterca i na fantastičan način zavrnuo loptu koja je završila u donjem lijevom uglu.

Liverpool potpuno zasluženo do trećeg pogotka stiže u 65. minuti. Fantastična noć za mladića Bradleya je ovo bila, nakon što je odlično primio upućenu loptu od Van Dijka sjajno je potom centrirao istu u šesnaesterac gdje se najbolje snašao Szoboszlai koji glavom matira Petrovića.

Chelsea smanjuje rezultat u 71. minuti, Chukwuemeka odirao je pas za Nkunkua koji je okružen fudbalerima u crvenim dresovima uspio da pronađe prostor i savlada Alissona za 3:1.

Kada se činilo da bi Plavci mogli zakuhati situaciju na utakmici Liverpool stiže do četvrtog pogotka. Darwin Nunez odlično je izbjegao ofsajd zamku, asistirao za Luisa Diaza koji pogađa za 4:1.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad